Site Overlay

Na czym polega video marketing?

Zwykłe treści, z jakimi mają styczność klienci, już nie wystarczają. Potrzebna jest nowa forma przekazu, dzięki której udałoby się zarazem nawiązać lepszą relację z odbiorcami. Jednym z takich rozwiązań, które „rosną w siłę” jest video marketing. Czym jest ten nowatorski sposób komunikacji treści i jak duże ma znaczenie?

Video marketing – co to jest?

Video marketing można też zamiennie określać video podcastem, a to dlatego że bardzo przypomina podcast w formie audio. Zasada jest taka sama, czyli przekazać informacje na określony temat w taki sposób, by odbiorca znalazł tam wszystko czego potrzebuje. Są to więc najbardziej aktualne wiadomości z danego zakresu, które przekazuje się albo w formie prezentacji, albo w formie wywiadu. Można też łączyć te dwa rozwiązania. Video marketing jest więc swego rodzaju promocją firmy poprzez prezentowanie treści na popularnych kanałach, takich jak You Tube.

Czy video marketing to dobry kierunek?

Rosnąca popularność video marketingu z pewnością w jakimś stopniu wynika z faktu, że do głosu doszły media społecznościowe. Na tych serwisach natomiast obecność filmów i reklamy nie jest niczym niezwykłym. Jeśli ktoś regularnie i aktywnie korzysta z takich miejsc w sieci, nie będzie dla niego zaskoczeniem, że marka stara się zaistnieć również na serwisach, w których publikuje się treści video.

Taka forma prezentacji jest też bardziej atrakcyjna, ponieważ filmy te są zwykle montowane tak, by „nie przynudzać”. Zamiast przeczytać suchą treść na stronie, można wysłuchać co ktoś ma do powiedzenia na dany temat. Na ogół treść przekazana werbalnie na dłużej pozostaje w świadomości, niż przeczytana. Tę ostatnią coraz częściej się jedynie przewija i niewiele w związku z tym pozostaje w pamięci.

Dla kogo video marketing jest atrakcyjny?

Przede wszystkim dla odbiorców, którzy chcieliby spojrzeć na daną kwestię szerzej niż dotychczas. Video podcast pozwala zapoznać się z treścią, jaką można określić mianem kompendium wiedzy z danego, wąskiego zakresu. Jeśli ktoś właśnie jest zainteresowany taką tematyką, z pewnością będzie czekać na to, gdy tylko takie wideo będzie dostępne w sieci.

Video marketing to również skuteczny sposób promocji firmy. Można zaistnieć w świadomości większej liczby odbiorców, zwłaszcza jeśli publikuje się na popularnych serwisach poświęconych treściom video. Wystarczy tylko zastosować odpowiednie pozycjonowanie takich filmów, otagowując je dobrymi słowami kluczowymi. Warto też pamiętać by umieścić słowa kluczowe w tytule i opisach, a z pewnością takie video uda się znacznie łatwiej znaleźć pod względem tematyki, jaką się w nich porusza.

Za pomocą video marketingu udaje się również przedstawić swoją firmę jako eksperta w danej dziedzinie. Skoro przygotowuje się materiał w postaci filmu oznacza to na ogół, że tematyka ta jest dobrze znana. Nie ma takiej możliwości, by „na wizji” doszło do „wtopy”.

Video marketing zapewnia trwalszą relację z odbiorcą

Zwykłe treści nie działają na odbiorcę w taki sposób, jak właśnie przygotowane specjalnie filmy. Na ogół czytając artykuł, nie zwraca się zbyt wielkiej uwagi na to, kto go napisał. Ważniejsza jest sama treść, w której poszukuje się odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości. Natomiast, gdy już ogląda się film, wtedy wiedza, którą się przekazuje, jest tak samo istotna, jak osoba, która się nią dzieli. Nie można już oddzielić jednego od drugiego, jak to ma miejsce w przypadku tekstu na stronie.

Poza tym publikując wideo, można zawiązać trwalszą więź z potencjalnym klientem. Osoba zainteresowana tematyką, będzie na ogół śledzić poczynania firmy, spodziewając się kolejnych tego typu publikacji. Na ogół też po zaprezentowaniu tematu nadchodzi moment, kiedy odbiorca może zadać pytanie na temat, który był omówiony.. Taka forma komunikacji również nie jest bez znaczenia, dla kogoś, kto w ten sposób może skorzystać z darmowej porady odnoszącej się do jego indywidualnej sytuacji.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *